Ağız ve Diş Sağlığı

Ankara Diş Kliniği Hizmetleri

ANKARA DİŞ KLİNİĞİ HİZMETLERİ

Ankara diş kliniği hizmetleri pandemi sürecinde de devam ederek 7’den 70’e herkesin ağız ve diş sağlığının korunmasına yardımcı oldu. Pandemi sürecinin başından itibaren önlemlerin alındığı ağız ve diş sağlığı kliniklerinde öncelikle kliniğe gelen hastaların ateş ölçümü yapılarak pandemi sürecinden olumsuz olarak etkilenip etkilenmediği ölçülüyor. Diş sağlığı kliniklerini ziyaret eden hastaların el dezenfektanı kullanılması sağlanarak olabildiğince hijyenik ve seril bir ortamın oluşturulması sağlanıyor. Hastanın seyahat öyküsü sorgulandıktan sonra doktor ve hasta ilişkisi sağlanmadan önce kişisel koruyucu ekipmanlar kullanılıyor. Bu sayede hasta ve doktor arasında herhangi bir temas meydana gelmiyor.

Hastaların kendilerini güvende hissetmesi ve steril bir ortamda tedavi görebilmesi için el hijyenlerinin titizlikle sağlandığı ağız ve diş sağlığı merkezlerinde hasta ile temas etmeden önce güven verici sterilizasyon yöntemleri ile sağlık açısından tüm önlemler alınıyor. Hasta bekleme alanlarında kişilerin birbiriyle temas etmesi veya yakın konumda oturmasını engellemek için randevu saatlerinde değişikliğe giden ağız ve diş sağlığı merkezleri, bu sayede insanların birbiriyle minimum derecede etkileşme girmesine olanak sağlıyor. Tedavi odasına gerekli ise refakat edilmesi gereken kişi dışında herhangi bir kimse alamıyor.

Özellikle çocukların ağız ve diş sağlığı kontrollerinde ebeveynlerinin refakat etmesi gerekiyor. Bunun dışında gerekli olmayan durumlarda herhangi bir refakatçinin alınmadığı ağız ve diş sağlığı merkezlerinde gerçekleştirilen diş tedavilerinde işlem öncesinde mikroorganizmaların tamamının özel solüsyonlar ile bertaraf edilmesine olanak sağlanıyor. Hastalara gargara yardımıyla ağızda bulunan mikroorganizmaların öldürülmesini sağlayan bu merkezlerde tek kullanımlık paketlerde özenle sterilize edilen gereçler ve aletler kullanılarak kişiye özel olarak sunulan bu hizmetler sayesinde hastaya herhangi bir zararlı mikroorganizmaya maruz kalmadan kontrol ve tedavi işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Ankara Diş Kliniği Tavsiye

Ankara diş kliniği tavsiye sektörde önemli bir döngüyü de beraberinde getiriyor. İnsanlar, memnun kaldıkları diş kliniklerini yakınlarına öneriyor. Diş kliniklerinin açıldıkları dönem haricinde reklam yapmaları yasak olduğu için tavsiye yoluyla hasta yönlendirmesi, diş klinikleri için önemli bir referans oluyor. Ağız ve diş sağlığı için gerekli olan işlemler bittikten sonra hastaların arasında özel dezenfektanlar ile sterilizasyon işlemleri gerçekleşiyor Bu sayede her bir hasta hizmet almadan önce temiz ve steril bir ortama gelmiş bulunuyor. Ankara diş kliniği hizmetleri kapsamında sunulan hizmetler 7’den 70’e kadar çok çeşitli bilim dallarını bünyesinde bulunduruyor. Bunlar arasında koruyucu diş hekimliği uygulamaları, endodonti, periodontoloji, pedodonti, ağız ve çene cerrahisi, implantoloji, estetik diş hekimliği, protez ve ortodonti gibi bölümler bulunuyor. Ortodonti genellikle diş kapanışlarında meydana gelen bozukluklarının giderilmesinde faydalı olan bir bilim dalıdır. Kişinin estetik bir gülümsemeye sahip olmasına da olanak sağlayan ortodonti, konuşma ve çiğneme bozukluklarına sebep olan dişlerin tedavi edilmesine olanak sağlıyor. Diş estetiğini olumlu yönde etkileyen bu tedaviler çene yapısının en sağlıklı şekilde çözüme kavuşturulmasını olanak sağlıyor.

Ankara Diş Klinik

Ankara diş klinik hizmetleri, geniş bir hedef kitleye hitap ediyor. Çocukluk yaşlardan itibaren herkes tarafından kullanılabilen ortodontik tedavi hizmetleri kapsamında alt ve üst çenenin bir biri olan ilişkisini doğru bir şekilde sağlanması gerçekleştiriyor. Genellikle diş eksikliklerinde meydana gelen problemlerde kullanılan protezler ise dişin yapısına yapısından kaynaklanan estetik problemlerin giderilmesinde olanak sağlıyor. Protez tedavileri sayesinde onarılması mümkün olmayan dişlerin kaybedilmesi sonucunda yerine yeni bir dişin yapımı mümkün hale geliyor. Çok geniş bir uygulama alanına sahip olan protez tedavisi de diş eksiklikleri başta olmak üzere farklı uygulama sahalarını sahiptir.

Kaplama ve hareketli bir şekilde yapılabilen uygulamalar sayesinde alternatif yöntemlerle hastaların ağız ve diş sağlığı kapsamlı olarak tamamlanıyor. Ankara diş kliniği tavsiye kriterleri arasında bulunan en önemli noktalardan bir diğeri ise estetik diş hekimliğidir. Kişinin öz güvenini yenilemesine olanak sağlayan estetik diş hekimliğinde eksik dişlerin tedavi edilmesinden çürük dişlerin tedavisine kadar çok geniş bir kapsamda hizmet sunuluyor. Diş etlerinin gülümserken görülmesi kişinin öz güvenini kaybetmesine ve gülümsemekten çekilmesine sebep olabilir. Diş ve diş etlerine bağlı olan problemlerin giderilmesinde tercih edilen estetik diş hekimliğinde diş etlerinin konumları, diş yüzeyindeki bozukluklar, çarpık dişler, dişlerdeki aşırı renklenmeler ve görülen çürükler gibi problemlerin önüne geçilebilir.

Related Posts