info@denthaus.com.tr +90 312 511 31 15 Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50
  • Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50 İncek Gölbaşı – Ankara
Ankara İmplant İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ankara İmplant İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ankara İmplant İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ankara implant tedavisi, lokal ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Diş implantı uygulaması, birkaç aşamada gerçekleştirilen titiz bir prosedürdür. Hasta detaylı bir muayeneden geçirilir ve diş hekimi tarafından röntgenler ve diğer görüntüleme teknikleri kullanılarak kemik yapısı ve genel ağız sağlığı değerlendirilir. Uygun olduğu belirlenen hastalarda, implantın yerleştirileceği bölge lokal anestezi ile uyuşturulur ve diş etinde küçük bir kesik açılır.

Ankara İmplant İşlemleri Nasıl Yapılır?
Ankara İmplant İşlemleri Nasıl Yapılır?

Çene kemiğine titanyumdan yapılmış implant vidalanır. İmplant yerleştirildikten sonra, iyileşme süreci başlar ve bu süreç genellikle birkaç ay sürer. İmplantın kemik ile tamamen kaynaştığı doğrulandıktan sonra, üst yapının takılması için abutment adı verilen ara parça implanta monte edilir. Son olarak, hastanın doğal dişleriyle uyumlu olacak şekilde özel olarak hazırlanan kron abutment üzerine yerleştirilir ve işlem tamamlanır.

İmplant İşlemi Çeşitleri Nelerdir?

Ankara implant tedavisi işlemleri, farklı ihtiyaçlara ve durumlara göre çeşitlilik göstermektedir. En yaygın kullanılan implant türlerinden biri, endosteal implantlardır. Bu implantlar, doğrudan çene kemiğine yerleştirilen vidalar, silindirler veya bıçaklardan oluşur ve genellikle iki aşamalı bir süreçle uygulanır. Bir diğer tür, subperiosteal implantlardır. Bu implantlar, diş eti altına ancak çene kemiğinin üstüne yerleştirilir ve genellikle yeterli kemik desteği olmayan hastalar için tercih edilir.

Anında yüklemeli implantlar olarak bilinen bir başka tür, implantın yerleştirildiği aynı gün protez dişin de takılmasını sağlar. Böylece hastalar işlem sonrasında hemen işlevsel dişlere kavuşabilir. Her implant türü, hastanın spesifik durumuna, kemik yapısına ve ihtiyaçlarına göre belirlenir.

İmplant Tedavisi Ameliyat mıdır?

İmplant tedavisi bir ameliyat olarak kabul edilir. Bu tedavi, cerrahi bir işlem gerektirdiği için genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Diş implantı ameliyatı, diş etinde bir kesik açılarak çene kemiğine titanyumdan yapılmış bir vidanın yerleştirilmesi ile başlar. Bu aşama, cerrahinin en kritik kısmıdır ve steril bir ortamda, diş hekiminin büyük bir hassasiyetle çalışmasını gerektirir.

Ankara implant aşamalar şeklinde yapılan ve diş implantının uzun ömürlü ve işlevsel olabilmesi için dikkatle planlanır. Bu nedenle, implant tedavisi bir diş hekimi veya ağız cerrahı tarafından titizlikle yürütülen bir cerrahi prosedür olarak değerlendirilir. Firmamız ile iletişime geçerek korkunuzu yenebilir, kolaylıkla tedavinizi olabilirsiniz.