Ağız ve Diş Sağlığı

Ankara Özel Diş Polikinlikleri Hizmetleri

ankara özel diş polikinlikleri hizmetleri

Ankara özel diş poliklinikleri hizmetleri ağız ve diş sağlığının etkin bir şekilde korunması ve tedavi edilmesi için çeşitli hizmetler sunar. Ankara özel diş poliklinikleri, hamileler için oldukça önemli olan ağız ve diş sağlığı konusunda da anne adayını destekler. Ankara Özel diş poliklinikleri hizmetleri kapsamında 0-3 aylık dönemde bulunan hamileler diş hekimlerine başvurabilir. Hamileliğin en hassas olduğu dönem içerisinde bulunan 0-3 aylık periyot dahilinde meydana gelen ağız ve diş sağlığı problemlerinde müdahale edilmemesi durumunda hem annenin hem de bebeğin zarar görmesi mümkündür. Hamilelik sürecinde kanal tedavileri, dolgular ve diş çekimi yapılabilir. Bu işlemler için en uygun olan dönem 3 ve 6 aylık dönemlerdir. Doğumun yaklaştığı 6 ve 9 aylık dönemlerde acil tedaviler dışında herhangi bir müdahalede bulunulması sakıncalıdır.

Ankara Özel Diş Poliklinikleri Hamileler

Ankara özel diş poliklinikleri hamileler için oldukça önemlidir. Diş ve diş eti rahatsızlıkları düşük ağırlıklı bebek doğum ihtimalini artıran etkenlerden bir tanesidir. Bu nedenle ağız ve diş sağlığınızı hamilelik öncesinde kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Hamilelik sürecinde tükürükte bulunan asit miktarı arttığı için dişler daha hızlı bir şekilde çürüyebilir. Hamileliğin ilk aylarında annenin kusması ,ağız hijyeninin çok daha önemli olduğu anlamına gelir. Hamilelik döneminde hormonal değişimler meydana geldiği için bu durum diş eti sorunlarının da artmasına sebep olabilir. Diş eti kanaması yaşayan anne adayları dişlerini fırçalamaktan kaçınmamalıdır. Dişlerde kanama varsa alanda bakteri oluşumu da meydana gelir. Bu da daha fazla kanama ve kızarıklık anlamına gelir. Kanamada hassasiyet, şişlik içeren ve kızarıklık barındıran diş etlerinin sağlıklı olması için hem hamilelik hem de hamilelik öncesinde diş hekiminize başvurmanız gereklidir.

Ankara Özel Diş Poliklinikleri Anne Adayları

Ankara özel diş poliklinikleri anne adayları için ayrı bir önem arz eder. Toplum içerisinde her hamileliğin anneye bir diş kaybettirdiği düşüncesi vardır. Bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Anne adayı B12 vitamini, C vitamini, kalsiyum ve D vitamini doğru bir şekilde aldığı zaman dişlerinde herhangi bir çürüme veya kayıp meydana gelmez. Röntgen çekimi konusunda oldukça hassas olması gereken anne adayları, zorunlu olmadıkça röntgen çektirmemelidir. Eğer çektirmesi zorunlu ise kurşun önlük giydirilerek işlemlerin gerçekleştirilmesi gereklidir. Sadece anne adayları için değil, diğer tüm bireyler için de destek sunan Ankara özel diş poliklinikleri cerrahi, ortodonti, protetik, estetik ve çocuk diş hekimliği konusunda uygun hizmetler sunar.