Ağız ve Diş Sağlığı

Ankara Özel Diş Polikinlikleri

Ankara_ozel_dis_poliklinikleri

ANKARA ÖZEL DİŞ POLİKLİNİKLERİ

Ankara özel diş poliklinikleri ağız ve diş sağlığının korunmasında ihtiyacınız olan koruma ve tedavi yöntemlerini bir arada bulundurur. Genetik faktörler, tüketim alışkanlıkları ve çevresel koşulların etkisiyle dişlerde zamanla aşınmalar ve yapı değişiklikleri olabilir. Çene ve diş kökü kapanışı arasındaki problemlerin teşhis ve tedavisi ortodontik diş hekimliği dalı ile tamamlanabilir. Koruyucu bir tedavi yöntemi olarak da tercih edebileceğiniz ortodonti, dişlerin kalıcı olarak hareket ettirilmesine olanak sağlar. Malzeme ya da aparatlarla gerçekleştirilen bu işlemler kişiden kişiye göre değişebilir. Bu nedenle ideal ortodontik tedavi için diş hekiminizin önerilerine uymalısınız. Ortodontik tedavi, kişinin ağız ve çene yapısına uygun olarak farklı materyallerle uygulanabilir. Diş hekimi rutin kontrollerinize öngörülerek de ortodontik tedaviye aday olabilirsiniz.

Ankara Özel Diş Poliklinikleri Uygulamaları

Ankara özel diş poliklinikleri uygulamaları ağız ve diş sağlığınıza bütüncül bir yaklaşım getirir. Bu kapsamda sunulan koruyucu dolgu tedavileri ile dişlerdeki hareketler kontrol altına alınabilir. Bunun yanı sıra kırıcı apareyler, şeffaf plaklar, estetik braketler veya sabit metal braketler vasıtasıyla ortodontik tedavi tamamlanabilir. Zorunlu bir tedavi olmayan, ancak kişinin öz güveninin yerine getirilmesini sağlayan ortodontik tedavi, kişinin daha öz güvenli bir gülüşe sahip olmasına yardımcı olur. Özellikle çarpık dişler, diş fırçalama sırasında diş fırçalarının uygun alanlara ulaşmamasına sebep olur. Bu da diş çürümelerini hızlandırır. Ortodontik tedavi olarak dişlerinizi çok daha rahat bir şekilde temizleyebilir ve olası çürüklerin oluşmadan dişlerinizin korunmasını sağlayabilirsiniz. Kişinin sosyal ilişkilerinde büyük bir avantaj yakalanmasına yardımcı olan ortodontik tedavi, kişinin genel görünümünü de etkiler. Dudak ısırma, parmak emme, alt veya üst çenenin orantısız olarak önde ya da geride durması gibi problemler ortodontik tedavi ile çözüme kavuşabilir. Ağzınızı kapattığınızda dişlerin birbiriyle temasının bulunmaması, dişlerinizi geceleri ve gündüzleri sıkma, ağızdan soluk alıp verme veya diş kayıpları yaşamanız durumunda ortodontik tedaviye aday bir kişi olabilirsiniz.

Ankara Özel Diş Poliklinikleri Tedavileri

Ankara özel diş poliklinikleri tedavileri kişiye göre değişir. Bu yaklaşımda, diş hekiminizin önerilerine uygun olarak tedavi yöntemlerini sürdürmelisiniz. Kırıcı apareyler genellikle 1 yıla yakın bir süre ağızda kalır. Bunun yanı sıra kişinin ağız ve diş yapısına bağlı olarak 3 yıla kadar da diş teli tedavileri sürdürülebilir. Fiyat bakımından da değişken seçeneklere sahip olan bu uygulama ile daha sağlıklı bir diş yapısına sahip olabilirsiniz. Dişlerinizin yapısından memnun değilseniz diş hekiminizden randevu alarak rahatsızlıklarınızı dile getirebilirsiniz. Sizin bir talebinizin olmadığı süreçte dahi diş hekiminiz, yaptığı rutin kontroller sonrasında ortodontik tedavi ihtiyacınızın olup olmadığınızı söyleyebilir. Diş teli uygulaması yapılmadan önce diş hekiminiz sizden yirmilik dişlerinizi çektirmenizi, diş dolgularını yaptırmanızı veya diş taşı temizliğini tamamlamanızı isteyebilir. Doğru bir tedavi uygulaması için mevcuttaki dişlerin de sağlıklı ve düzenli olması gereklidir. Ortodontik tedaviden yararlanmak için özel diş kliniklerini ve muayenehaneleri tercih edebilirsiniz. Çünkü; özel sağlık sigortaları bu tedaviyi karşılamaz. Üniversite hastaneleri veya devlet hastanelerini tercih etmeniz mümkündür. Ancak üniversite ve devlet hastanelerinde bulunan yoğunluk tedavinizin beklentilerinizin karşılamasını engelleyebilir. Bunun için en doğru kararı bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak siz verebilirsiniz. Diş teli uygulaması öncesinde diş taşı temizliği ve dolgu gibi uygulamalar da yapılacağı için tedavi ücretinin dışında ek bir bütçe ayırmanız gereklidir. Uygulama öncesinde özel diş bakım ürünleri, ağız suları, arayüz fırçaları ve ortodontik tedaviye özel diş fırçası gibi ek gereksinimleriniz bulunacaktır.

 

Related Posts