Çocuk Diş Hekimliği, Ortodontik Tedavi

Ankara’da Çocuk Ortodonti Tedavisi

Çocuk Ortodonti Tedavisinde Zamanlama

Çocuk ortodonti tedavisinde zamanlama çok önemlidir. Çocuklarda ortodonti tedavisine başlamak için öncelikle sorun tespiti yapılması şarttır. Ayrıca çocuğunuzun ortodonti tedavisi öncesi en uygun tedavi seçimi de ayrıca önem taşımaktadır.

Anne ve babalar ortodontinin çocuğun süt dişlerinin tamamının çıkmasını beklerler ki bu her birey için doğru bir yöntem olmayabilir. Çocuklarınızın diş sorunlarının tespitinin en erken zaman diliminde ele alınması, ortodonti tedavisinin çocuğunuz için gerekli olup olmadığını ortaya çıkaracaktır.

Ortodonti Tedavisi İçin Çocuğumu Ne Zaman Muayene Ettirmeliyim?

Uzmanlar çocukların ortodontik tedavi taramaları için yedi yaşında gelmelerini tavsiye etmektedirler. Çünkü ortodonti uzmanının, çocuğunuzun dişlerinde herhangi bir ortodontik sorunun olup olmadığına karar vermesi ve buna uygun şekilde tanı koyması gerekmektedir. Bu yaşlar arka azı dişler çıktığı dönemlerdir.

Çocuğunuzun gelişimi izlenerek ortodontik tedaviye başlanması için uygun bir zaman beklenebilir. Hatta bazı durumlarda ise tedaviye ihtiyaç duyulmayabilir.

denthaus-ankara-dis-klinik-incek-estetik-dis-tedavisi

Randevu Talep Edin

Randevu talebinde bulunmak için lütfen iletişim formumuzu doldurunuz. Yetkilimiz, size en kısa sürede geri bildirimde bulunacaktır.