Ağız ve Diş Sağlığı

Dental Diş Kliniği Ankara

Dental diş kliniği Ankara hizmetleri kapsamında bebeklerden yetişkinlere kadar çok geniş bir kapsamda koruma ve tedavi hizmetleri sunulabilir. Ağız ve diş sağlığının bir bütün olarak ele alınabilmesi için gerekli olan uygulamalar, alanında uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilir. Diş hekimi asistanı yardımıyla yapılan uygulamalar, kişinin hem estetik bir gülüşe sahip olacak öz güvenini yenilemesine olanak sağlar hem de sağlık açısından olumlu sonuçların alınmasına olanak sağlar.

Diş çürükleri, diş dizilimindeki bozukluklar, diş etinde meydana gelen problemler ve çok daha fazlası için dental diş kliniği Ankara hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ağız ve diş sağlığını olumsuz yönde etkileyen problemler, sağlığı tehdit ederek ileride daha büyük problemlerin meydana gelmesine neden olabilir.

Kişilerin hem sosyal yaşamını hem de psikolojik olarak önemli ölçüde olumsuz yönde etkileyen bu tip problemlerle başa çıkabilmek için estetik diş hekimliği uygulamalarından faydalanabilir ve dişleriniz için kalıcı çözümlere sahip olabilirsiniz. Modern estetik diş hekimliği uygulamalarında önemli bir yere sahip olan estetik diş hekimliği sayesinde diş estetiğini bozan her türlü probleme karşı savaş açabilirsiniz.

Dental Diş Ankara

Dental diş Ankara hizmetleri kapsamında sunulan bir başka hizmet ise implantolojidir. Eksik dişlerin telafi edilmesinde tercih edilen implantoloji tedavisi tam dişsizlik probleminin önüne geçilmesine yardımcı olur. Çene kemiğine implant yerleştirilmesi ile gerçekleştirilen işlemler implant üzerine protez dişlerin uygulanması ile tamamlanır. İki aşamadan oluşan implantoloji uygulamaları sayesinde sabit proteze sahip olabilir, konforlu bir çiğneme ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Her vakada uygulanabilen implantoloji hizmetleri sayesinde gelişen teknolojiden faydalanarak eksik dişlerimize kalıcı olarak çözüm bulabilirsiniz. Ağız ve çene cerrahisinden pededontiye kadar çok çeşitli alanlarda destek alabileceğiniz diş hekimliği uygulamalarından sadece dişleriniz değil, ağız dokularının ve çene kemiğinde bulunan problemlere de diş hekimleri tarafından çözüm bulabilirsiniz.

Çene kemiğinizde oluşan kistlerin tedavi edilmesinden gömülü diş operasyonlarına kadar çok geniş bir kapsamlı hizmet alabileceğiniz ağız ve çene cerrahisi kapsamında kemik tozu uygulamaları gibi teknolojik yöntemlerle de tüm ağız ve diş problemlerinize uygun çözümler bulabilirsiniz. Dental diş Ankara hizmetleri kapsamında alabileceğiniz estetik diş hekimliği uygulamaları ile tam seramik kaplamalardan faydalanabilirsiniz. Güzel bir gülüşe sahip olmak için tercih edebileceğiniz seramik kaplamalar, dişlerinizin estetik görünümünü destekleyen bir özelliğe sahiptir. Doğal görünümü sayesinde her yaştan bireyin rahatlıkla kullanabileceği seramik kaplamaların uygulanabilir olması için mutlaka dişinizin olması gereklidir. Bu uygulamanın yapılabilmesi için dişin civarı senkronize bir şekilde tıraşlanır. Kaplama için hazır hale getirilen dişin üzerine uygulama yapılır.

Dental Diş Kliniği

Dental diş kliniği hizmetleri ile öz güveninizi yeniden kazanabilirsiniz. Bu kapsamda sunulan hizmetlerden faydalanarak hem sağlığınızı hem de psikolojinizi koruyabilirsiniz. Yeni bir gülüş tasarımına sahip olmak istiyorsanız, dişlerinizin diziliminde veya şeklinde bozuklukları varsa, doğumsal doku problemleri ile savaşıyorsanız, sonuç alamadığınız kanal tedavili dişleriniz varsa seramik kaplamalardan faydalanabilirsiniz. Dişlerinizde yaşa bağlı oluşan sorunlu renklenmelerde de tercih edebileceğiniz bu hizmetler estetik bir gülümseme için gerekli olabilir. Tercih edebileceğiniz bir diğer estetik diş hekimliği uygulaması ise seramikle laminelerdir. Bu uygulamada dişin dudağa bakan bölümü uygun bir şekilde aşındırılır.

Aşındırılan diş üzerine ince bir tabaka halinde bulunan porselen lamineler yapıştırılır. Mükemmel bir estetik sonuç almak için tercih edebileceğiniz seramik lamineler, dişini sağlam dokusunu koruma özelliği ile de bilinir. Kişi, aynı gün içerisinde tedavi olarak sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Estetik bir gülümseme ihtiyacı bulunan herkesin tercih edebileceği lamine kaplama uygulaması çapraşık dişlerde, aralıklı dişlerde veya kırılmış dişlerde olumlu sonuçlar almanıza olanak tanır.

Uzun yıllar boyunca herhangi bir problem yaşamadan kullanabileceğiniz lamine kaplamaların yanı sıra pembe estetik çözümleri ile de beklentilerinizi tam olarak karşılayabilirsiniz. Fazla olan diş etinin çıkarılmasına olanak sağlayan pembe estetik uygulaması ile dişlerinizin çok daha uzun ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Gülümsediğinizde diş etlerinizin görünümünden rahatsız oluyorsanız pembe estetik uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Sosyal yaşamınıza aynı gün içinde devam etmenize olanak sağlayan bu uygulamalar ile beklentilerinizi tam olarak karşılayacak çözümlere sahip olursunuz. Siz de ağız ve diş sağlığının kapsamlı olarak kontrol altına alınmasını sağlamak için diş hekiminize başvurmalısınız.