Dental Implant Tedavisi

Diş İmplant Fiyatları 2021

Diş İmplant Fiyatları 2021

Diş İmplant Fiyatları 2021

Diş implant fiyatları 2021 yılında farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Diş implantları, yedek diş kökleridir. İmplantlar, doğal dişlerinize uyan çıkarılabilir veya sabit yapay dişler için sağlam temeller sağlar. Başka bir deyişle diş implantı, protez veya köprü gibi takma dişleri desteklemek için ağzınıza yapay olarak yerleştirilen yapay bir diş köküdür. Eksik dişin kökü görevi gören, çeneye yerleştirilen, doku dostu titanyumdan yapılmış vidadır. İmplantlardaki titanyum çene ile kaynaştığı için kaymaz. Bunun yanı sıra herhangi bir problem oluşturmaz ve protez gibi kemiklere zarar vermez. Aynı zamanda bu implantlar çürümez.

İmplant Diş Fiyatları

İmplant diş fiyatları, diş implantı tedavisinden yararlanacak kişiler tarafından merak edilen bir konudur. İmplant dişlerin fiyatları bazı diş tedavilerine göre daha yüksek maliyetlere neden olur. İlk bakışta hastalar için implant maliyetleri yüksek olsa da sunduğu kolaylık düşünüldüğünde maliyeti karşılayarak uzun yıllardır doğal diş fonksiyonunda kullanıldığını göstermektedir. Son yıllarda diş tedavi teknolojilerinin gelişmesi sayesinde fiyat seçenekleri artmış ve diş kayıplarına kesin çözüm olan implant dikkatleri üzerine çekmiştir.

Tek Diş İmplant Fiyatları

Diş implantlarının uygulanması, metal implant vidası kullanılarak diş köklerinin, hasarlı veya eksik dişlerin, gerçek dişlere çok benzeyen ve benzer işlevlere sahip yapay dişlerle yeniden şekillendirilmesini sağlayan bir uygulamadır. İmplant diş tedavisi, uygun olmayan protezlere veya köprülere iyi bir alternatif olabilir. Doğal diş köklerinin eksik olması durumunda protezler değiştirilemeyeceği için bu da ek bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Bu aşamada ise fiyatlar merak edilen bir konudur. İmplant fiyatları o yılki kur artışına göre tercih edilen implant markasına göre belirlenmektedir. İmplant tedavisinin fiyatı muayene tamamlandıktan sonra belirlenecektir. Burada fiyatı belirleyen faktörler hastadaki eksik diş sayısına, diş hekiminin tecrübesine ve implantın yapılacağı bölgeye bağlıdır. Bu açıdan tek diş implant fiyatları belirlenirken sıralanan bu faktörler göz önünde tutulur. Net bir fiyat bilgisi için ise diş hekimi tarafından muayene edilmeniz gerekir.

Yerli İmplant Fiyatları

Diş sağlığı özellikle insanların üzerinde durması gereken bir konudur. Kırık veya çürük dişlerin hemen dökülmemesi çok önemlidir. İmplant tedavisi her durumda tavsiye edilmemekle birlikte diş sağlığı ve görünümü için tercih edilebilen bir tedavidir. İmplant diş fiyatları yüksek olmakla birlikte bu fiyatlar tedavi kapsamına göre değişiklik gösterebilmektedir. Öncelikle bir diş için implant tedavisine karar vermeden önce bazı durumların araştırılması gerekir. İlk bakışta pahalı gibi görünen implant tedavisi, ilerleyen dönemlerde size sunduğu rahatlık ve mükemmel diş sağlığı ile bu tedavinin çok da yüksek fiyatlı olmadığını anlamanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra üretilen yerli implantlar da vardır. Bu açıdan yerli implant fiyatları yabancı implantlara göre daha uygundur. Buradaki en büyük neden ise kurdan kaynaklanır.

Vidalı Diş Fiyatları

Ağız ve diş sağlığındaki tüm gelişmelere rağmen çoğu insan dişlerini çürükler, periodontal hastalıklar veya yaralanmalar nedeniyle kaybeder. Uzun süre diş eksikliği olan kişilerde köprü ve protez tek tedavi seçeneği olarak kullanılmıştır. Ancak günümüzde yeni, daha güvenilir, estetik ve kalıcı bir yöntem olan vidalı dişler kullanılır. Vidalı diş fiyatları diğer diş tedavilerine göre biraz farklılık gösterebilir. Ancak ömür boyu garantisi olduğu için zamanla bu fiyatlar fazla gözükmez. Bu açıdan diş hekimleri, fiyatı belirlemek için gerekli olan tüm işlemleri hesaplar. Örneğin çenesi çok güçlü olmayan bir kişinin de greft uygulaması yaptırması gerekir. Bu, implant tedavisi için ek bir fiyattır. Bu gibi durumlarda ise fiyatlar artabilir. Bundan dolayı fiyatlar hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir.

İmplant Markaları ve Fiyatları

Günümüz implant endüstrisi, istenen tüm fonksiyonları sağlayarak tedavi sürecinde hasta memnuniyetini artırmaktadır. Diş hekimliği alanında kullanılan onlarca implant markası ve yüzlerce implantasyon yöntemi bulunmaktadır. İmplant yaptırmak isteyen kişiler, implant markaları arasından seçim yaparken çeşitli faktörlere dikkat etmelidir. Bu aşamada tedavide kullanılan malzemenin kalitesine ve kullanım ömrüne göre kalıplanması gerektiği bilinmelidir. Bu açıdan özellikle implant markaları ve fiyatları merak edilen bir konudur. İmplant markaları ise aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

  • İmplant Direct
  • Medentika İmplant
  • AlphaBio
  • Nobel Biocare
  • ITI Straumann
  • Bego Implant
  • IML
  • AB İmplant