Ağız ve Diş Sağlığı

Diş İmplantı Fiyatları Ankara

DİŞ İMPLANT FİYATLARI ANKARA

DİŞ İMPLANT FİYATLARI ANKARA

Diş implantı fiyatları Ankara araştırması yapanlar, genellikle bu tedaviye ihtiyaç duyan kişilerdir. Diş kliniklerinde yetişkinler ve çocuklar için çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Yetişkinler için tercih edilen bu uygulamalardan en çok tercih edilen uygulamalardan biri implanttır. Kişiye göre özel olarak uygulanan implant, genellikle tedavisi mümkün olmayan dişlerin yerine yapılan bir uygulama şeklidir. Ağız sağlığı, implantın yerleştirileceği bölümdeki kemik yoğunluğu, yüz yapısı ve kemik yapısı implant uygulanması için önemli olan kriterler arasındadır. Genellikle titanyumdan yapılmış bir materyalin şeklinde çene kemiği içerisine yerleştirilmesi ile gerçekleştirilen işlemlerde, yerleştirilen vida diş kökü yerine geçer. İmplant üzerine laboratuvar ortamında üretilen protez bir diş yerleştirilir. Metal destekli porselen veya zirkonyumdan üretilen bu dişler, uzun yıllar boyunca işlevsel olarak kullanılabilir.

Diş İmplantı Fiyatları Ankara Araştırması

Diş implantı fiyatları Ankara araştırması yapanlar, bu hizmeti veren kuruluşların bünyesinde tedavi olur. Genel olarak 4 farklı uygulama şekline sahip olan implantta kullanılan ilk yöntemde diş çekiminin ardından hemen meydana gelen boşluğa implant yapılır. Pratik ve rahat bir yöntem olan bu işlemde cerrahi müdahaleye de ihtiyaç duyulmaz. Kişi, neredeyse hiç acı hissetmez. İmplant uygulamasında tercih edilen bir diğer yöntem ise kapalı tekniktir. Flep açılımı olmadan gerçekleştirilen bu teknikte lazer yöntemi ile bir oyuk oluşturulur. İmplant, açılan oyuğun içine yerleştirilir. Kısa bir sürede tamamlanan bu işlem tek aşamalı olarak tamamlanır. Ağrısız ve konforlu bir tedavi imkanı sunan kapalı implant yöntemi, kişiden kişiye değişir. Hangi implant yönteminin sizin için uygun olduğuna diş hekiminiz karar verir. İmplantlar için uygulanan 3. yöntemde mukoza üzerinden uygulama gerçekleştirilir. En çok bilinen implant yöntemi uygulaması olan klasik cerrahi yöntemi, çene kemiğinde açıdan boşluğa implantın yerleştirilmesi ve ardından dikim işleminin yapılması ile tamamlanır. Dişlerdeki dikişler ortalama 1 hafta sonra çıkarılır.

Diş İmplantı Fiyatları Ankara Uygulamaları Nasıl?

Diş implantı fiyatları Ankara uygulamaları nasıl sorusunu soranlar, tedavi hizmetlerinin verildiği merkezlerde hayata geçirilen uygulamalarda belirti kriterleri karşılamalıdır. İmplant yerleşimi için kemik yoğunluğunun uygun seviyede olması gereklidir. Eğer diş kemiğinde bir eksiklik varsa uygulama öncesinde kemik ekimi adı verilen cerrahi bir işlem daha yapılabilir. Diş kökü yerine geçen vidalama işlemi sonrasında protez diş hemen takılmaz. İmplantın kemiğe doğru bir şekilde oturması ve bölgenin iyileşmesi için genellikle 3 ile 6 ay beklenir. Kalıcı protez işlemi 6 aylık süreçten sonra takılır. %95’lere varan başarı oranına sahip olan implant uygulaması konusunda en çok merak edilenlerden biri de işlemin ağrılı olup olmalı olmadığıdır. Bu işlem esnasında lokal anestezi yapıldığı için herhangi bir acı ve ağrı durumu söz konusu değildir. Sinir dokusunun yumuşak diş eti dokusundan daha az olduğu bilindiğinden implant uygulamasında yapılan işlemde acıyan bir kemik dokusu ile karşılaşmazsınız. İşlem sonrasında günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Ancak iltihaplı dişlerde implant uygulaması öncesinde temizlik ve çeşitli operasyonlar yapıldığı için ağrı ölçeği standart uygulamalara göre daha fazla olabilir. Ağrı kesici ve antibiyotikler ile güçlendirilen diş kökleri için en doğru önleyici ve tedavi uygulamalarını diş hekiminizden öğrenebilirsiniz.

 

İmplant uygulaması birkaç dakikada tamamlanır. Lokal anestezi sebebiyle uyuşan bölge ortalama 3 saat içerisinde yeniden his kazanımına başlar. Diş hekiminizin tavsiyesi ile birkaç gün boyunca kullanacağınız ağrı kesiciler sayesinde süreci sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz. İyileşme sürecinin sorunsuz bir şekilde geçmesi için diş hekiminizin önerilerine mutlaka uymalısınız. İmplant tedavisi kişiye göre yapılan bir tedavi yöntemi olduğundan ortak öneriler dışında diş hekiminizin belirttiği kriterlere uygun olarak hareket etmelisiniz. Her hastaya implant yapılamayacağı için işlem öncesinde panoramik röntgen filmi çekilir. Röntgen filminin sonuçlarına göre hastanın uygulamaya uygun olup olmadığı belirlenir.