Ağız ve Diş Sağlığı

İmplant Diş Nedir?

İmplant Diş Nedir?

İmplant Diş Nedir?

Ağız ve diş sağlığı uygulamalarında her geçen gün yeni teknolojik gelişmeler ortaya çıkmaktadır. Özellikle diş çürüğü, dişeti hastalığı ya da yaralanma/ travma gibi sebeplerden dolayı hastalarda meydana gelen diş kayıplarının giderilmesinde de takma dişler ya da köprüler kullanılırken gelişen teknoloji ile birlikte daha konforlu yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Eksik dişleriniz yerine yapılacak olan implant uygulamaları yani yedek diş kökleri vasıtası ile sabit dişlere kavuşabilirsiniz. Titanyumdan üretilen ve kök görevi gören bir vidayı çene kemiğine yerleştirmek sureti ile yapılan implant tedavisinde başarı oranı son derece yüksektir. Çenenin içine yerleştirilen yere bağlı olarak değişse de Özel Dental Ankara’da güncel yaklaşımlar ve teknolojik gelişmeler takip edilerek yapılan implant tedavilerinde yüksek başarılar elde edilmekte, hastalarımız konforlu ve estetik bir gülüşe sahip olabilmektedir.

Diş İmplantı Herkese Uygun Mudur?

Diş eksiklikleriniz için veya yeni yapılan diş çekimi sonrasında hekiminiz tarafından implant uygulaması önerilebilir.  İmplant tedavisinin sizin için uygun olup olmadığının kararı klinik ve radyolojik muayene sonrasında implant uygulaması yapacak hekim tarafından verilecektir.

Sigara kullanımının yoğun olduğu, kontrol altında olmayan şeker hastalığı, baş ve boyun bölgelerine yapılan radyasyon tedavilerine maruz kalmış hastalar için implant tedavisinin uygun olup olmadığı, uzman diş hekimlerimiz tarafından değerlendirilip, hastalar buna göre yönlendirilmektedir.

İmplant Fiyatları 2021

Diş implant fiyatları Ankara herkes tarafından merak edilen konulardan bir tanesidir. Fiyatların hesaplanması yapılması planlanan implant sayısı, eksik diş sayısı, implant markası ve implant üzerine yapılacak kaplama türüne göre değişiklik göstermektedir. İmplant markası, planlanan protez çeşidi, uygulanacak olan cerrahi yönteme (kemik tozuna ihtiyaç olup olmaması) göre fiyat hesaplaması yapılmaktadır. Köprü ya da kaplama alternatifleri ile örneğin 5 diş varsa, 2 ya 3 implanttan yararlanılabilir. Gelişmiş bir tedavi yöntemi olan implant kalıcı çözümler sunmakta ve diğer yöntemler ile kıyaslandığında daha etkili olmaktadır. Sizler de fiyatlar ile ilgili bilgi almak için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.