Ağız ve Diş Sağlığı

İncek Diş Kliniği Ağız Ve Diş Sağlığı

incek diş kliniği ağız ve diş sağlığı

İncek diş kliniği ağız ve diş sağlığı hizmetleri almak isteyenler, etkin bir sağlık için alanında uzman doktorları tercih edebilirler. Ağız ve diş sağlığının etkin bir biçimde korunabilmesi için tercih edilebilen kliniklerde, birçok farklı işlem yapılabilir. Bu işlemler arasında çene eklemi ile ilgili olan işlemler, gömülü diş operasyonları, çene cerrahisini ilgilendiren hizmetler, implant ve diğer cerrahi uygulamaları yapılabilir. Diş teli taktırmak isteyenler için ortodonti servisinin bulunduğu İncek diş kliniği ağız ve diş sağlığı merkezlerinde aynı zamanda protetik diş tedavileri, bonding uygulaması, gülüş tasarımı ve çocuk diş hekimliği gibi pek çok uygulama yapılabilir.

İncek Diş Kliniği Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

İncek diş kliniği ağız ve diş sağlığı merkezi kapsamında sunulan hizmetler; sadece tedavi edici değil, aynı zamanda koruyucu da olabilir. Fissür örtücü olarak adlandırılan bu hizmetler, sağlıklı dişlerin daha uzun süre korunmasına olanak sağlar. Genellikle çocuklar için uygulanan bu yöntem sayesinde minikler, daha uzun süre sağlıklı dişlerini koruyabilir. Bu merkezlerde en çok tercih edilen uygulamalardan biri de ortodontidir. Genel olarak çarpık dişlerin düzeltilmesi olarak ifade edilebilen bu tedavi yönteminde, kişinin sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda psikolojik olarak da kendisini daha iyi hissetmesi sağlanır. Dişlerin çene kemiği üzerinde düzgün bir şekilde sıralanmasına olanak sağlayan bu uygulamalar, eklem bozukluklarının giderilmesi sayesinde başarıya ulaşır.

İncek Diş Kliniği Ağız ve Diş Sağlığı Ordodonti

İncek diş kliniği ağız ve diş sağlığı ordodonti hizmeti almak isteyenler, ordodonti uzmanlarının yönergelerine uygun bir şekilde tedavi olur. Doktorun önerilerini günlük yaşamında da uygulayan kişiler, başarılı sonuçlar elde eder. Parmak emme ve tırnak yeme gibi küçük yaşlarda başlayan olumsuz alışkanlıklar dişlerin dizilimini etkileyebilir. Bunun yanı sıra genetik faktörler de diş teli tedavisi için gerekli şartlar altında olabilir. Meydana gelen bozuklukların iskeletsel sebepleri belirlendikten sonra ortodontik tedaviye başlanabilir. Erken yaşlarda başlayan tedavi, sürecin çok daha hızlı ve sorunsuz geçmesini sağlar. Bunun yanı sıra ortodontide herhangi biri yaş sınırı bulunmaz. Ortalama 1 ila 1 buçuk yıl arasında süren ortodontik tedavi, dişlerin hareket hızına, kişinin kemik yapısına ve dişlerin çarpa şıklık durumunda göre farklı sürelerde tamamlanabilir.