Genel

Pandemi Önlemlerimiz

Hastalarımıza kliniğe girişlerinden itibaren maske, dezenfektan kullanımı ve galoş giyilmesi konusunda bilgilendirme yapıyoruz. Kliniğe giren hastalarımızdan öncelikle dezenfeksiyon ünitesinde ellerini dezenfekte etmelerini rica edip temassız otomatik ateş ölçüm cihazında vücut ısılarını ölçüyoruz. Hasta randevuların aralıklı olarak ve farklı klinik odalarında tedavi yapılabilecek şekilde oluşturuyoruz.

Hastalarımıza mümkünse refakatçileri olmadan gelmelerini rica ediyor, refakatçi ile gelme zorunluluğu olan hastalarımıza sadece 1 adet refakatçi kabul edebileceğimiz ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Banko, bekleme alanı, kapı kolları, tuvaletler ve tüm ortak kullanım alanlarını düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Gazete, dergi, broşür, kalem gibi çapraz enfeksiyona sebebiyet verecek ortak kullanım araçlarını geçici olarak kaldırdık. Kalemlerimiz hastalarımıza özel tek kullanımlık olacak şekilde düzenlenmiştir. Çay ve kahve ikramlarımızı tek kullanımlık bardaklarda servis ediyoruz.

Hekimlerimiz ve diş hekimi asistanlarımız hasta tedavilerini yaparken cerrahi önlük / tek kullanımlık tulum, gözlük, siperlik, N95 maske ekipmanlarını kullanarak hem hastalarımızın hem de kendi sağlıklarını korumaktadırlar.

Gazete, dergi, broşür, kalem gibi çapraz enfeksiyona sebebiyet verecek ortak kullanım araçlarını geçici olarak kaldırdık. Kalemlerimiz hastalarımıza özel tek kullanımlık olacak şekilde düzenlenmiştir. Çay ve kahve ikramlarımızı tek kullanımlık bardaklarda servis ediyoruz.
Hekimlerimiz ve diş hekimi asistanlarımız hasta tedavilerini yaparken cerrahi önlük / tek kullanımlık tulum, gözlük, siperlik, N95 maske ekipmanlarını kullanarak hem hastalarımızın hem de kendi sağlıklarını korumaktadırlar.

Her hastanın tedavisi sonrası tedavi odasındaki diş üniti, kullanılan cihazlar ve tüm yüzeyler ve zeminleri öncelikle bakterisidal ve virüsidal özellikli yüzey dezenfektanları ile siliyor, sonrasında sodyum hipoklorid solüsyonu ile tekrar dezenfekte ediyoruz. Dezenfekte edilen tedavi odasına mümkünse 2 saat boyunca yeni hasta almıyoruz ve ortamı havalandırmaya bırakıyoruz. Gün boyunca ve gün sonunda tedavi odaları ve bekleme alanlarında Hepa Filtre , UV-C Ultraviole ışık filtre özellikli hava temizleme cihazları ile hava değişimini sağlıyoruz.

Related Posts