Ağız ve Diş Sağlığı

Ankara Diş Kliniği Tavsiye

ankara-dis-klinigi-tavsiye

Ankara diş kliniği tavsiye isteyenlerin en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biri bleaching uygulamasıdır. Halk arasında ofis tipi diş beyazlatma olarak bilinen bu tedavi yöntemi, kişinin öz güvenli bir gülüşe sahip olmasına yardımcı olur. Estetik bir görünümün oluşması için tercih edilebilen diş beyazlatması kahve ve çay tüketimi, sigara kullanımı, alınan bazı ilaçların etkisi, dişlerin yapısal bozuklukları gibi sebeplerden dolayı muzdarip olan insanlar için oldukça avantajlıdır. Diş yüzeyinde meydana gelen renk değişimlerinin giderilmesi diş hekimleri tarafından gerçekleştirilebilir. Farklı tedavi ve yöntemler sayesinde bilinçli bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz işlemler diş plağının temizlenmesi ve diş taşlarının temizliği ile başlayabilir. Ardından diş beyazlatma sistemleri kullanılarak dişlerin renginin birkaç ton açılması sağlanabilir.

Ankara Diş Kliniği Tavsiye Diş Beyazlatma

Ankara diş kliniği tavsiye diş beyazlatma işlemleri oldukça konforlu ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirilir.  Diş beyazlatma işlemleri lazer yöntemi ile gerçekleştirilir. Son teknolojik ekipmanlar ile süren bu işlemler diş renginde açılmanın oluşmasına yardımcı olur. İsteğine bağlı olarak iki veya daha fazla seansta uygulanabilen bu hizmetler ofis tipi beyazlatma olarak da adlandırılır. Tecrübeli diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmesi gereken diş beyazlatma işlemleri oldukça güvenli bir yöntemdir. Diş etinde herhangi bir yan etkinin bulunmadığı bu hizmetler sonrasında dişlerde hassasiyet oluşabilir. Sıcak ve soğuk gıdaların tüketilmesi esnasında meydana gelen bu hassasiyet işlem sonrasında yaklaşık 48 saat içerisinde ortadan kalkmaya başlar. 3. günün sonunda da herhangi bir hassasiyet meydana gelmez.

Ankara Diş Kliniği Tavsiye Diş Beyazlatma Sonrası

Ankara diş kliniği tavsiye diş beyazlatma sonrası bazı önerilerde bulunur. Diş beyazlatma işleminden sonra 3 gün içerisinde ağrı kesici kullanılabilir. Özellikle ilk 7 gün boyunca aşırı sıcak veya aşırı soğuk olan besinlerden kaçınmanız gereklidir. Dişler yeni beyazlatıldığı için renk verici gıdaların tüketiminden de uzak durmanız gerekir. Bu nedenle salça, vişne, şarap, kahve ve çay gibi renk maddelerinden uzak durmanız gereklidir. Beyazlatma işlemini bir kez yaptırmak ve bu işlemleri 2 ya da 3 yılda bir destekleyerek renkte sürekliliği sağlayabilirsiniz. Diş ipi kullanarak ve diş fırçalayarak bu işlemin çok daha uzun aralıklarda gerçekleşmesi de mümkündür.

Related Posts