info@denthaus.com.tr +90 312 511 31 15 Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50
  • Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50 İncek Gölbaşı – Ankara
Ankara İmplant Fiyatları Hangi Durumlarda Değişir?

Ankara İmplant Fiyatları Hangi Durumlarda Değişir?

Ankara İmplant Fiyatları Hangi Durumlarda Değişir?

Ankara implant fiyatları, günümüzde sağlık sektöründe ortalama fiyat aralıklarına sahip bir tedavi işlemidir. Implant tedavisi, diş eksikliği durumunda implantların kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi için belirli şartlar vardır. Adayın genel sağlık durumu değerlendirilmelidir. Kalp hastalıkları, diyabet gibi sistemik hastalıklar implant tedavisi için risk oluşturabilir. Hastanın kemik yapısı da önemlidir. Yeterli kemik yoğunluğu olmaması implantların başarısını etkileyebilir, bu durumda kemik grefti gibi ek prosedürler gerekebilir.

Ankara İmplant Fiyatları Hangi Durumlarda Değişir?
Ankara İmplant Fiyatları Hangi Durumlarda Değişir?

Ağız hijyeni de implant tedavisi için önemlidir. Diş eti hastalıkları implantların başarısını olumsuz yönde etkileyebilir. Adayın sigara içmemesi de önemlidir çünkü sigara doku iyileşmesini ve implantın kemikle bütünleşmesini engelleyebilir.

İmplant Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Ankara implant fiyatları ve tedavisi hakkında hastaların çok sayıda merak ettiği noktalar bulunmaktadır. İmplant tedavisi, titanyumdan yapılan ve çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köklerinin kullanılmasıyla gerçekleştirilir. İmplantlar, doğal dişlere son derece benzer bir şekilde görünür, hissedilir ve fonksiyon gösterirler. Tedavi yalnızca estetik açıdan değil, çene kemiğinin desteklenmesi ve çiğneme fonksiyonunun restore edilmesi açısından da büyük önem taşır.

İmplant tedavisi hakkında merak edilenler arasında en yaygın olanı belki de uygulamanın ağrılı olup olmadığıdır. Genellikle lokal anestezi altında yapılan bu prosedür, minimal ağrı ve rahatsızlıkla geçer. İmplant tedavisi adayları iyi bir ağız hijyeni ve yeterli kemik yoğunluğuna sahip olmalıdır.

İmplant Tedavisi Kaç Yaş Hastalara Uygundur?

İmplant tedavisi, çene kemiğinin büyüme sürecinin tamamlanmasının ardından, yani ergenlik döneminin sonunda uygulanmaya başlanır. Bu nedenle tedavinin uygulanabilirliği yaşla ilişkilidir. Tipik olarak, kızlarda 16-18 yaş arası, erkeklerde ise 18-20 yaş arası çene kemiklerinin büyüme süreci tamamlanmış olur. Her hastanın durumu farklıdır ve tedavi planlaması bireysel olarak yapılmalıdır.

Diş hekimleri, çocuk ve gençlerde implant tedavisini değerlendirirken, büyüme durumu, kemik yapısı ve genel sağlık durumu gibi faktörleri göz önünde bulundururlar. Özellikle erken yaşlarda, implant tedavisi yerine geçici çözümler tercih edilebilir. Çene kemikleri hala gelişim sürecindedir ve implantların yerleştirilmesi bu süreci etkileyebilir. Ankara implant fiyatları değişkenlikleri arasında bu durumlar da yer almaktadır. Tedavi için alanında uzman hekimlerinizin bulunduğu firmamız tarafından destek alabilirsiniz.