info@denthaus.com.tr +90 312 511 31 15 Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50
  • Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50 İncek Gölbaşı – Ankara

Çocuk Diş Hekimliği Ankara Denthaus Pedodonti

Çocuk diş hekimliği 0-16 yaşları arasında yer alan çocukların ağız ve diş sağlığıyla ilgilenen diş hekimliğidir. Bu yaş aralığındaki çocukların ağız ve diş gelişimleri Ankara’da en uygun diş tedavisini uygulama ve davranış yönlendirme konusunda eğitim almış diş hekimlerinden oluşur.

Pedodonti, bebeklik çağı ile başlayan ve çocukların ağız-diş sağlığı ile çene-yüz bölgesi gelişimini takip eder, diş gelişimi için gerekli tedavileri uygular ve koruyucu önlemler alır. Diş hekimliğinde çocuk üzerine uzmanlaşan hekimlere pedodontist denilir.

Çocuğunuzun diş tedavisi için aklınıza takılan tüm sorularınız için +90 312 511 31 15 numaralı telefonumuzu arayarak bilgi ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Süt Dişlerinin Önemi

Süt dişlerinin sayısı toplam 20 adettir. Bu dişlerin en önemli görevi çocukların beslenmelerine yardımcı olmaktır. Bunun yanı sıra konuşmanın düzgün gelişimi de bu dişlerinin varlığına bağlıdır. Süt dişleri, bulundukları bölgeyi kendilerinin yerine gelecek olan kalıcı diş için korumakta ve kalıcı diş sürerken ona rehberlik yapmaktadırlar. Süt dişi erken çekildiği zaman bu doğal yer tutuculuk fonksiyonu da ortadan kalkmaktadır.

Çocuk Diş
Pedodonti Diş Hekimliği – Ankara

Çocuklarda Diş Hekimi Korkusu

Çocuklara, kullanılacak tedavi aletlerinin sevimli isimlerle anlatılması, gösterilmesi ve uygulanması sağlanır. Bu sayede çocuklarda diş hekimi korkusunun önüne geçilmiş olur.

Diş muayenesi için ilk olarak genellikle 6 ay ile 1 yaş arasında gidilmesi önermektedir. Diş hekimlerinin ilk amacı çocukların dişlerini çürüklerden korumaktır. İlk muayenedeki amaç bebeğinizin ağız yapısının incelenmesi ve dişlerinin çürümesini önlemek için neler yapılması gerektiğini göstermek ve düzenli periyotlarla sizleri kontrollere çağırarak çocuklarımızın diş sağlığının kontrolünün sağlanmasıdır.

Çocuk Diş Koruyucu Uygulamaları

Çocuk diş hekimliğinde ilk amaç, diş sorunlarının oluşmasını engellemek ve oluşabilecek sorunlara karşı önlemleri almaktır. Bu amaçla uygulanan işlemlere Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları denilmektedir. Diş çürüklerini önlemek amacıyla çocuğun ve ailenin ağız ve diş sağlığı konularında eğitim almaları büyük önem arz eder. Koruyucu diş hekimliği uygulamaları arasında fissür örtücü ve yüzeyel flor işlemleri yer alır.

Ankara’da Pedodonti Hekimliği (Denthaus Diş Çocuk) olarak da hizmet vermekteyiz. Pedodonti randevu talepleriniz iletişim sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimizle bizlere ulaşabilirsiniz.