info@denthaus.com.tr +90 312 511 31 15 Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50
  • Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50 İncek Gölbaşı – Ankara
İncek Diş Kliniği Sayesinde Periondotoloji Tedavisi

İncek Diş Kliniği Sayesinde Periondotoloji Tedavisi

İncek Diş Kliniği Sayesinde Periondotoloji Tedavisi

İncek diş kliniği periyodontoloji, diş eti hastalıkları ve diş destek dokularının tedavisi ile ilgilenen bir diş hekimliği dalıdır. Diş kliniğinde periyodontoloji tedavisi, diş eti hastalıkları, diş eti iltihaplanmaları ve diğer periodontal problemlerle ilgilenir.  Periyodontoloji tedavisi şu unsurları içerebilir:

İncek Diş Kliniği Sayesinde Periondotoloji Tedavisi
İncek Diş Kliniği Sayesinde Periondotoloji Tedavisi
  • Diş Temizliği ve Diş Taşı Temizliği
  • Diş Eti Ceplerindeki Bakterilerin Temizliği
  • Periodontal Cerrahi
  • Dokuların Yeniden Şekillendirilmesi
  • İmplant Destekli Protezler

Periyodontoloji tedavisi, ağız sağlığını korumak ve geliştirmek için önemlidir. Diş kliniği ziyaretleri, düzenli diş temizliği ve profesyonel diş kontrolü, periodontal hastalıkların erken teşhis edilmesine ve etkili bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı olabilir.

Küretaj Nedir?

İncek diş kliniği diş küretajı, genellikle diş hekimliği ve periyodontoloji alanında diş eti hastalıkları ve dişlerin etrafındaki dokuların tedavisi için uygulanan bir prosedürdür. Diş küretajı, diş yüzeylerinde biriken tartar ve diş eti ceplerinde biriken bakteri plağını temizlemek amacıyla yapılır. Bu temizlik işlemi, diş eti hastalıklarının önlenmesi ve tedavisi için önemlidir.

Diş küretajı sırasında kullanılan araçlara “küret” adı verilir. Bu küretler, özel olarak tasarlanmış keskin uçlara sahip küçük aletlerdir. Diş hekimi veya diş hijyenisti, bu küretleri kullanarak diş yüzeylerini ve diş eti ceplerini temizler. Ayrıca, diş kök yüzeylerinde biriken mineralize olmuş plakları ve diş taşlarını çıkarmak için bu aletleri kullanabilirler.

Küretaj Nasıl Yapılır?

Diş küretajı, genellikle diş hekimleri veya diş hijyenistleri tarafından gerçekleştirilen bir diş temizleme prosedürüdür. İşlem, diş eti hastalıkları, diş taşı ve bakteri plaklarını temizlemek amacıyla yapılır.  Diş hekimi veya diş hijyenisti, hastanın ağız sağlığı durumunu değerlendirecek bir muayene yapar. Diş eti durumu, diş taşı birikimi ve diğer potansiyel sorunlar belirlenir. Diş küretajı genellikle ağrısız bir işlemdir, ancak hastanın hassasiyetine ve işlemin yapılacağı bölgelere bağlı olarak lokal anestezi uygulanabilir.

İncek diş kliniği diş hekimi veya diş hijyenisti, ultrasonik cihazlar veya özel el aletleri kullanarak diş yüzeylerinde biriken diş taşı ve plakları temizler. Ultrasonik cihazlar, titreşimler aracılığıyla diş taşını parçalayarak temizlemeye yardımcı olabilir. Küret adı verilen özel aletler kullanılarak diş eti cepleri ve diş kök yüzeyleri temizlenir. Sizler de diş eti ve temizliği ve diğer tüm diş sorunlarınıza çözüm için Denthaus kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.