info@denthaus.com.tr +90 312 511 31 15 Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50
  • Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50 İncek Gölbaşı – Ankara
Dental Diş Kliniği Hijyen Standartları Nelerdir?    

Dental Diş Kliniği Hijyen Standartları Nelerdir?    

Dental Diş Kliniği Hijyen Standartları Nelerdir?    

Dental diş kliniği, sağlık sektörü içinde ağız ve diş ile ilgili tüm problemleri çözmeye yönelik imkanlar sunuyor. Hijyen standartları içinde tedavi sunan klinikte belli başlı standartlar yer alır. Bu standartlar içinde farklı sterilizasyon uygulamaları, teknolojiye uyumlu dezenfekte işlemleri, yer alır. Hijyen standartları altında hizmet vermek hasta ve hekimlerin sağlığı açısından büyük önem taşır.

Dental Diş Kliniği Hijyen Standartları Nelerdir?    
Dental Diş Kliniği Hijyen Standartları Nelerdir?

Klinik özellikle sterilizasyon konusunda hassas ve titizlikle hizmet verir. Profesyonel ekipler tarafından yapılan steril işlemi sayesinde güvenli tedaviler yapılır. Kurallarda bir milim bile şaşmamak hastaların hayatlarına sağlıklı devam edebilmeleri için en önemli noktadır. Kliniğin hasta tedavisinden önce yer alan en birincil standartları hijyen konusudur.

Dental Diş Kliniği Yer Alan Hizmetler

Dental diş kliniği bir bütün olarak hizmet veren ekipler, profesyonel düzeyde çalışır. Genel sağlığa etki eden diş, diş eti ve ağız içi tüm hastalıklar ilerlemeden kısa sürede tedavi edilmelidir. Klinikte yer alan hizmetler içerisinde diş çürük tedavileri, estetik dolgu ve kaplamalar, diş teli ve plak tedavileri, çene cerrahisi, diş çekim işlemleri yer alır.

Her diş üzerine uygulanan işlem farklıdır. Uzman hekim tarafından yapılan elle muayene sonucunda diş üzerine yapılacak olan işlem belirlenir. Günümüzde en sık yapılan işlemler arasında estetik üzerinedir. Dümdüz ve bembeyaz dişlere sahip olmak isteyen bireyler için lamine uygulaması yapılır.

Dental Diş Kliniği Diş Çürükleri Üzerinde Tedavi Yöntemleri

Diş çürükleri küçük yaşlardan itibaren meydana gelebilen önemli diş sorunları arasında yer alır. Hekimlerin çürükler üzerinde uyguladıkları tedavi yöntemleri hastadan hastaya göre farklılık gösterir. Aynı zamanda hastanın çocuk ya da yetişkin olması da tedavinin seyrini değiştirir. Çocuklarda oluşan çürüklerin tedavisi daha kolaydır.

Çürükten dolayı meydana gelen ağrı, kırılma, kötü ağız kokusu gibi problemler değerlendirilir. Eğer çürük çok derine ulaşmamışsa temizlendikten sonra dolgu ile kapatılır. Çürüğün derinliğine göre tedavi devam eder. Çürükler dişte büyük hasar yaratmış ve sinirlere kadar ulaşmışsa kanal tedavisi uygulanarak eski haline getirilir. Dental diş kliniği tarafından randevu alarak aynı gün içinde çürüklerinizden kurtulabilirsiniz. Dilediğiniz zaman diliminde firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.