info@denthaus.com.tr +90 312 511 31 15 Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50
  • Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar 406/50 İncek Gölbaşı – Ankara

Lamine

Porselen Lamine

Porselen Lamine, halk arasında yaprak diş olarak bilinen diş restorasyonudur. Dişlerde hiç kesim yapılmadan veya dişin ön yüzeyinden 0,3-0,7 mm kesim yapılarak minimal diş kaybını hedefleyen bir tekniktir. Uygun yapıştırıcı ajanlar ile dişlerin ön yüzeyine ince bir tabaka halinde yapıştırılır.

Beyazlatma işlemi ile sonuç alınamayan renklenmiş dişlerde, ön grup dişlerin arasındaki açıklıkların kapatılmasında, eski ve sağlıksız dolguların varlığında, aşınmış ve boyu kısa dişlerin boylarının uzatılmasında, minimal diş çapraşıklıklarında, eğri ve şekil bozukluğu olan dişlerin düzeltilmesinde uygulanmaktadır.

Bruksizm (Diş Sıkma)

Bruksizm (diş sıkma), diş gıcırdatma gibi alışkanlıkların varlığında, ileri derecede dişeti hastalığı olan hastalarda, bazı çene ve kapanış bozukluklarında, ağız hijyeni kötü bireylerde, ortodontik tedavinin şart olduğu çapraşıklık ve aşırı şekil bozukluklarının varlığında uygulanması tercih edilmez.

Dişlere ve dişetine herhangi bir işlem yapılmadığında 2-3 seansta yaklaşık 7-10 gün içerisinde tedavi tamamlanmaktadır.

Doğal Bir Görünüm İçin Porselen Lamine

Porselen lamine ile çok kısa sürede diş dokusuna zarar vermeden doğal ve estetik bir görünüş elde edilir. Günümüzde son teknolojiyle üretilen yapıştırıcı ajanlar sayesinde uzun ağızda kalma süresine sahiptir. Aşınma ve lekelenmeye karşı dirençlidir. Kullanılan materyallerin ışık geçirgenliği, camsı özelliği ve yüzey parlaklığı ile diş doğallığı korunmuş olur.

Klinik ve laboratuar çalışmaları oldukça titiz bir çalışma ve teknik bilgi gerektirmektedir. Yüksek kaliteli materyaller kullanılması ve hassas bir teknik olmasından dolayı diğer restorasyonlara göre maliyeti yüksektir. Çok iyi ağız bakımı ve düzenli hekim kontrolü gerektirmektedir